متدین: کسب جایگاه اول جهان هدف فدراسیون ووشو است

[ad_1]

دبیر فدراسیون ووشو هدف این فدراسیون را ارتقای جایگاه ایران در جهان دانسته و آوردن مربیان چینی را از جمله این برنامه‌ها اعلام کرد.

محمود متدین در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این که هدف اصلی فدراسیون ووشو ارتقای جایگاه ایران در جهان است اظهار کرد: این که چین قدرت اصلی این ورزش است را نمی‌توان انکار کرد. اما هدف ما رسیدن به جایگاه اولی جهانی است. آوردن مربیان چینی هم از جمله برنامه‌های ما برای رسیدن به جایگاه اول در جهان است. کسب مدال طلای خانم منصوریان هم نشان از قدرتمندی ورزشکاران ایرانی است. امیدوارم بتوانیم به این هدف مهم برسیم و جایگاه اول جهانی را کسب کنیم.

او ادامه داد: توافقات این مربیان چینی با فدراسیون ووشو ایران به‌صورت شخصی بوده است و فدراسیون ووشو چین هیچ همکاری را در این زمینه با ایران انجام نداده است. مربیانی که به ایران آمده‌اند از افراد نام‌دار ووشو در چین هستند و سطح مربیگری خوبی را دارند. بدون شک این مربیان در کمک به ورزش ووشو ایران دست پری دارند.

دبیر فدراسیون ووشو هم‌چنین در مورد برنامه‌های تیم‌های ملی ووشو گفت: اواخر شهریورماه مسابقات یونیورسیاد دانشجویی را در پیش‌رو داریم و پس از آن باید در مسابقات قهرمانی جهان در کازان روسیه شرکت کنیم. انتخابی‌های تیم‌های ملی هم در روز یک‌شنبه برای آقایان و روز دوشنبه برای بانوان برگزار می‌شود. در حال حاضر هم تیم ملی جوانان ما هم خود را برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا آماده می‌کند که به میزبانی کره جنوبی برگزار خواهد شد.

متدین درمورد این که آیا برای کسب نتایج بهتر در مسابقات پیش اردوهای خارجی را برای ملی‌پوشان مد نظر دارند یا نه؟ افزود: فدراسیون اردوی خارجی را مد نظر ندارد و همه تمرینات ملی پوشان در آکادمی ووشو پیگیری می‌شود.

او هم‌چنین با اشاره به این که هنوز وزن‌های اعزامی تیم ملی ووشو جوانان به بازی‌های قهرمانی آسیا مشخص نشده است خاطرنشان کرد: برای انتخاب ملی پوشان تیم جوانان سه بازی انتخابی برگزار می‌کنیم که نفرات برتر در دو بازی انتخابی به عنوان فیکس تیم ملی دعوت می‌شوند. در انتخاب وزن‌های اعزامی به این مسابقات هم باید به تصمیمات کادر فنی توجه کنیم. اما این مساله را هم مدنظر خواهیم داشت که تیم‌هایی مثل چین در چه وزن‌هایی مبارز می‌آورند و در چه وزن‌هایی تیم ملی ما شانس بیش‌تری برای کسب مدال دارد.

انتهای پیام

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *