راهیابی ۵ نماینده ایران به فینال/ یک کشتی‌گیر به دیدار رده‌بندی رفت

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت‌های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا از صبح امروز (پنج شنبه) و با برگزاری مسابقات 7 وزن در شهر بانکوک تایلند در حال برگزاری است.

در مسابقات روز نخست محمد حسیوند، مصطفی کایدخورده، مهران سعادتی فر، محمد نصرتی و سید مجتبی حسینی به ترتیب در اوزان 54، 63، 76، 85 و 100 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و محمد کریمی نیا در وزن 42 کیلوگرم نیز در دیدار رده بندی حضور دارد.

نتایج کشتی گیران کشورمان در پایان رقابت های مقدماتی به شرح زیر است:

در وزن 42 کیلوگرم محمد کریمی نیا در کشتی اول با نتیجه 2 بر یک مقابل مامیربیکوف از قزاقستان مغلوب شد و راهی دیدار رده بندی شد. وی عصر امروز برای کسب مدال برنز به مصاف حریفی از کشور قرقیزستان می رود.

در وزن 46 کیلوگرم محمدحسین ابوالحسنی در دور اول با نتیجه 10 بر 2 جومایف از ترکمنستان را شکست داد اما در دور بعد  با نتیجه 4 بر صفر مقابل حریف ازبکستانی شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 54 کیلوگرم محمد حسینوند در مبارزه نخست کشتی گیری از کشور سوریه را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد وی در دور بعد نیز با نتیجه 9 بر یک حریف هندی را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. وی عصر امروز در دیدار فینال به مصاف کشتی گیر قرقیزستانی می رود.

در وزن 63 کیلوگرم مصطفی کاید خورده پس از استراحت در دور اول در دور بعد با نتیجه 5 بر 4 تسوتسومی از ژاپن را شکست داد وی در دور بعد نیز کشتی گیر قرقیزستانی را با نتیجه 2 بر یک شکست داد و راهی دیدار فینال شد. حریف وی در این دیدار کشتی گیری از کشور قزاقستان است.

در وزن 76 کیلوگرم مهران سعادتی فر در دور نخست کشتی گیر ترکمنستانی را با نتیجه 2 بر یک شکست داد وی در دور بعد مقابل حریف ازبکستانی با نتیجه 10 بر 8 به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. سعادتی فر در این دیدار به مصاف کشتی گیر قزاقستانی می رود.

در وزن 85 کیلوگرم محمد نصرتی در دور اول مقابل کشتی گیر کشور ژاپن با نتیجه 8 بر صفر به پیروزی رسید و در دور دوم نیز نماینده ازبکستان را 4 بر صفر شکست داد. وی در مرحله نیمه نهایی حریف قرقیزستانی را 2 بر صفر مغلوب کرد تا عصر امروز در دیدار فینال به مصاف حریف هندی برود.

در وزن 100 کیلوگرم سیدمجتبی حسینی در دور اول سوزوکی از ژاپن را با نتیجه 3 بر صفر شکست داد. وی در دور بعد کشتی گیری از کشور ازبکستان را با نتیجه 2 بر صفر مغلوب کرد و در مرحله نیمه نهایی نیز حریفی از کشور کره جنوبی را با نتیجه 2 بر صفر شکست داد و راهی دیدار پایانی شد. حریف وی در دیدار فینال کشتی گیری از کشور قرقیزستان است.

مسابقات سه وزن دیگر روز جمعه برگزار و میلاد رضا نژاد حسینوند در وزن 50 کیلوگرم، محسن مدهنی در وزن 58 کیلوگرم و علی کبیری در وزن 69 کیلوگرم به مصاف حریفان خود می‌روند.

انتهای پیام/س

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *